ZF Aftermarket eğitim kursları: İlk elden teknik bilgi birikimi ile sizlerin hizmetinizde


Otomotiv endüstrisi şu anda temel bir dönüşüm sürecinden geçiyor. Dijitalleşme, e-mobilite ve otonom sürüş, yeni iş modellerinin geliştirilmesi için büyük bir potansiyel sunar, ancak aynı zamanda tüm pazarı büyük zorluklarla karşı karşıya bırakır. ZF Aftermarket'in kapsamlı eğitim programı, bağımsız atölyelere erken bir aşamada gerekli bilgi birikimini sağlar - uygulama odaklı ve uzmanlar için uzmanlardan. Yeni ZF [pro] Tech eğitimleri, örneğin "Ön, yan ve arka alanlarda sürüş yardım sistemleri" ve "Araba debriyaj sistemleri ve DSG şanzımanları" eğitim kurslarıdır. ZF Aftermarket artık "HV olmayan kendinden emniyetli sistemlerde uzman" eğitim kursuyla ilgilenen ticari araç ortaklarına da hitap ediyor.

 

ZF Aftermarket'tan eğitim kursları: İlk elden teknik bilgi birikimi

Her yeni nesil araç ve ürün, kullanıcılara önemli katma değer sunar ve sürüşü daha güvenli, daha verimli veya daha konforlu hale getirir. Atölyeler için bu, hizmetlerini sürekli olarak yeni teknolojilerle uyumlu hale getirmeleri ve çalışanlarını buna göre eğitmeleri gerektiği anlamına gelir. ZF Aftermarket, hem binek otomobiller hem de ticari araçlar için teorik ve pratik olarak çok çeşitli teknik eğitim kursları ile onarım atölyelerini destekler.

Yüksek voltajlı eğitim programının genişletilmesi

Seviye 1 ve 2'ye ek olarak, ZF Aftermarket ayrıca otomobil atölyelerine bir ZF yüksek voltaj uzmanı seviye 3 olma eğitimi de sunar ("Yüksek voltaj sistemleri için uzman seviye 3" eğitimine karşılık gelir). Buradaki odak noktası, voltaj altındaki yüksek voltajlı bileşenler üzerinde çalışmaktır.

"HV olmayan kendinden emniyetli sistemlerde uzman" eğitim kursuyla, atölye programı ayrıca Ocak 2020'den itibaren ticari araç ortakları için elektrikli araçlar hakkında eğitim sunacaktır. kendinden emniyetli araçlar ve motor veya enerji depolama sistemi gibi HV bileşenlerini enerjisiz durumda değiştirmek. Ayrıca, dokunmaya karşı dayanıklı olması gerekmeyen HV bileşenlerinde nasıl sorun gidereceklerini ve enerji depolama sistemlerinin canlı parçaları üzerinde nasıl çalışacaklarını öğrenecekler.

Yeni ZF [pro] Tech eğitimleri

ZF Aftermarket atölye konseptine yeni bir ek olan ZF [pro] Tech, "Ön, yan ve arka bölgelerde sürüş destek sistemleri" eğitim kursudur. Eğitim, mevcut sistemlerin işlevlerine ve araçtaki etkileşimlerine genel bir bakış sunar. Böylece katılımcılar ön, yan ve arka alanlarda radar ve kamera tabanlı sistemler kullanılarak araç konusunda eğitilir. "Araba tahrik treni ve direksiyon" eğitim kursu "Audi üzerinde DMF ile DVK debriyaj modülü" eğitim kursu ile birleştirildi ve artık eğitim kataloğunda "Araba debriyaj sistemleri ve DSG dişli kutuları" altında bulunabilir. İki günlük eğitim kursu sırasında, komponent kavraması, çift kütleli volan, bırakma sistemi ve DSG şanzımanı hakkında özel bilgiler verilir.

ZF Aftermarket Teknik Eğitim Müdürü Harald Dämpfle, ZF eğitim kurslarının avantajlarını açıklığa kavuşturuyor: "Mevcut ve gelecekteki teknolojilere hakim olmak, bağımsız atölyeler için belirleyici bir farklılaştırıcı faktördür. Bu teknik yeniliklerin bir üreticisi olarak, biz birinci elden bilgiye sahibiz. Buna ek olarak, kalifiye eğitmenler günlük atölye hayatı için ipuçları ve püf noktaları sağlar. Uygulama odaklı eğitim programımız böylece atölyelerin profesyonelce kurulmasını sağlar.

Birkaç gün süren eğitim kursları, ZF Aftermarket, tüm güç aktarma organları ve şasi sistemi, aktif ve pasif güvenlik teknolojisi ile şanzıman, aks ve direksiyon sistemleri için kapsamlı teknik bilgi sağlar. Doğrudan araç üzerindeki uygulamalı eğitim sırasında, bileşenlerin yapısı, işlevi ve özel özelliklerinin yanı sıra karmaşık sorun giderme ve teşhis seçenekleri tartışılır. Bilgi aktarımını yoğunlaştırmak için eğitim kursları küçük katılımcı grupları halinde düzenlenir. ZF Aftermarket, eğitim portföyünü her zaman mevcut teknoloji standardını yansıtacak şekilde sürekli olarak uyarlar.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

İletişim Bilgileri

  • Adres: Ziyagökalp Mh. İ.O.S.B, Dolapdere Sanayi Sitesi 24.Ada No: 54 / 34490
    Başakşehir / İstanbul
  • Mail: info@panotomotiv.com
  • Tel: +90 212 671 05 85